סוכות

סוכות שבלב

יש תקופות במעגל השנה שבהן הרבה יותר מעניין לצאת לטייל ברחוב, מאשר לשבת בבית. אחת מהן היא חג הסוכות. נקישות פטישים נשמעות מכל עבר ו"מבנים מוזרים" צצים לפתע בכל פינה. הילדים מתרוצצים נלהבים, מכינים קישוטים מנצנצים, סוחבים ענפים לסכך ורואים בכל התהליך הזדמנות ל"בניית מחנה".

למתבונן מהצד, רוב המנהגים האלה עשויים להיראות לא הגיוניים עד מוזרים. יש כאן עניין של מסורת, ובכל זאת נשאלת השאלה, מדוע קבעו חכמינו דווקא את הסימנים הללו, או על מה באמת מרמזים לנו מנהגי חג הסוכות?

התדר הנכון
המקובלים הם בני אדם שרכשו את היכולת לראות את תמונת המציאות המלאה והכוללת. מתוך השגתם הם כותבים לנו כי כוח אחד בלבד מנהל את הבריאה כולה – כוח של השפעה ונתינה. הם מספרים לנו שהדרך הנכונה להרגיש את הכוח הזה היא לפתח בנו יחס דומה לשלו, יחס של אהבה ללא תנאי לזולת.

בדיוק כפי שמקלט רדיו מחולל קודם כול בתוכו את התדר שהוא קולט מן החוץ, כך אדם אשר רוצה לגלות את העולם הרוחני חייב ללמוד איך לפתח את היכולת לחולל בתוכו תדר דומה לתדר שבו משדר הבורא, כלומר עליו לרכוש את תכונת הנתינה וללמוד להעניק שפע לאחרים. הסיבה לכך שאיננו חשים בקיומו של העולם הרוחני, היא מאחר שמטבענו אנחנו "מכוילים" לתדר קליטה ש"משדר" אהבה עצמית – אגואיזם.

לצאת אל האור
במצב הרוחני שנקרא "ראש השנה" מתעורר בנו רצון להתכוונן ל"תדר" הנכון לגילוי הרוחניות. בעשרת ימי תשובה מתגלה לנו בהדרגה שאנו מכוונים לתדר הפוך, שהאהבה העצמית שולטת בנו ולא אהבת הזולת, ולכן ביום הכיפורים מתפרצת מתוכנו תפילה לתיקון הרצון האנוכי שלנו.

לתפילה הזו במיוחד מצפים מאיתנו, וכשהיא מגיעה, היא נענית. התשובה מגיעה בחג הסוכות. במצב הרוחני הנקרא "סוכות", אנחנו זוכים להארה מיוחדת, שהופכת את הרע שבנו לטוב ומאפשרת לנו גילוי של השפע הרוחני. סוכה של שלום.

סוכות שבלב

סרטונים

לא נמצאו סרטונים

תוכניות

תמונה של ספר ״ישראלים - מסע אל לב האומה״

ישראלים - מסע אל לב האומה

ספר מהפכני שהוא מסע אל שורשי האומה הישראלית, מסע החושף את ייעודו המקורי של עם ישראל

לרכישה
ישראלים -  מסע אל לב האומה

ישראלים - מסע אל לב האומה

ספר מהפכני שהוא מסע אל שורשי האומה הישראלית, מסע החושף את ייעודו המקורי של עם ישראל

לרכישה
ישראל הנסתרת

ישראל הנסתרת

מה סוד הקסם של ארץ ישראל ?מה הופך את פיסת האדמה הזאת למוקד משיכה בן אלפי שנים? האם נקודת ציון גיאוגרפית ארצית כלשהי יכולה להיות גם מוקד כוח רוחני מעבר לעולם הזה?

לרכישה
ציוני דרך

ציוני דרך

אחרי שנים רבות של לימוד על פנימיות החגים לפי חכמת הקבלה, מצאנו לנכון לקבץ ולכרוך יחד את קטעי המקור הנבחרים בנושא

לרכישה
קורס חגי ישראל בראי הקבלה

קורס חגי ישראל בראי הקבלה

לחגים שכולנו אוהבים יש משמעות רבה ועמוקה יותר מכפי שרובנו מכירים. בקורס זה נגלה יחד מהו ההסבר הקבלי לחגי ישראל. הקורס אינו מחייב ידע מקדים בקבלה.

לחצו לפרטים
הספר "ימים טובים"

הספר "ימים טובים"

השנה שולחים לקרובים ספר במארז חגיגי. מתנה מקורית לנשמה, שתיזכר בחיוך כל השנה!

הזמינו עכשיו

סיפורים

" חג הסוכות מתרץ על כל השאלות אפילו הקשות ביותר והגרועות ביותר”.

הרב"ש, אגרת ל"ו
vector-graphics-flying-letter-on-3-colored-baloons
תודה על ההרשמה!
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

חגי עם ישראל לפי חכמת הקבלה

מהם חגי ישראל על פי חכמת הקבלה, מה הם מציינים בהתפתחות הרוחנית של האדם ומדוע הם נחשבים כהזדמנות לגדילה רוחנית ולזמן להיות ביחד?

הסיפור שלנו

אנחנו קבוצת אנשים מקשת רחבה ומגוונת של החברה האנושית. חברים ב"קבלה לעם" – תנועה בינלאומית שבמסגרתה אנו לומדים את חכמת הקבלה – השיטה לחיבור בין בני האדם מעל הבדלי מין, גזע, דת ושפה.

כל אחד מאיתנו התחיל את דרכו כששאל שאלות על מהות החיים ומשמעותם, שאלות שהובילו אותו אל לימוד חכמת הקבלה. יחד שאבנו, ועודנו שואבים, את השראתנו מאחד מענקי הרוח של העם היהודי, הרב יהודה אשלג, גדול חכמי הקבלה של המאה העשרים, הידוע בכינויו "בעל הסולם" על שם פירוש "הסולם" שכתב לספר הזוהר.

המשך הסיפור
לאתר ״קבלה לעם״

מה שמדביק בינינו זה הרצון המשותף לבנות חברה טובה יותר, עתיד טוב יותר, על פי עצות המקובלים. דרכם אנחנו לומדים להתבונן על המציאות מנקודת מבט הרמונית, ורוכשים יכולת להתקשר זה עם זה מעל כל ההבדלים.

בעזרתם ברור לנו שתכלית האנושות היא אחדות חובקת עולם, כי רק מתוך אחדות יכול כל אדם לקבל הזדמנות להביא את חייו לנקודת המימוש הגבוהה ביותר עבורו, ולחיות חיים מאושרים ומלאי משמעות. רק כך כל אדם יבנה קשרים טובים שישפיעו לטובה על כל מעגלי חייו ויספקו לו הבנה משמעותית על החיים.  

עיקר הפעילות שלנו היא בקרב החברה הישראלית המפולגת. שם אנחנו שואפים ליצור אווירה של חום ואחווה, שייכות וביטחון, איזון וערבות הדדית. מחוץ לישראל, הפעילות מתמקדת בעיקר במתן מענה הולם כנגד האנטישמיות שממנה סובלים יהודי העולם, וחכמת הקבלה עומדת כחומה בצורה כנגד כל שונאי ישראל.

אנו מאמינים כי שימוש בחשיבה פלורליסטית ופתוחה, תוך התבססות על החכמה העתיקה, ישמשו כסירה שעליה נחתור כולנו יחד לעולם טוב יותר. ומכל הלב, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ולכתוב יחד את הפרק הבא בהיסטוריה של עם ישראל.

* התוכן מבוסס על שיחות המועברות על ידי הרב ד"ר מיכאל לייטמן, והוא נכתב ונערך בידי תלמידיו.